Instalace automatických strategií

Předpokladem fungování automatických obchodních systémů je nainstalovaná obchodní platforma MetaTrader 4. Tato platforma je zdarma ke stažení na webových stránkách http://www.metatrader4.com/. Ještě před vlastní instalací je vhodné obchodní platformu uzavřít. Vlastní program automatické strategie lze obdržet ve dvou formátech:

  • *.mq4 – zdrojový kód automatické strategie (soubor lze otevřít v programu MetaEditor),
  • *.ex4 – jedná s o kompilovaný soubor, který nelze číst nebo upravovat (takto se většinou distribuují komerční automatické systémy).

Jakmile již disponujete souborem s příslušnou příponou a víte, že se jedná o automatický systém, tak je zapotřebí tento soubor nakopírovat do složky MQL4Experts v datovém adresáři platformy MetaTrader. Standardně se platforma instaluje do C:Program Files a uživatelská data ukládá do adresáře C:UsersUser_account_nameAppDataRoamingMetaQuotesTerminalInstance_id. Nejjednodušší je otevřít adresář s uživatelskými daty prostřednictvím nabídky Soubor->Otevřít sloužku dat… Jakmile je soubor umístěn ve správném adresáři, tak můžete znovu spustit obchodní platformu. Novou automatickou strategii naleznete v okně Navigátor v položce Strategie. Je možné, že se v platformě objeví ikona s danou strategií s žlutým čtverečkem, nebo s šedivým čtverečkem. Ikona s žlutým čtverečkem (viz. obrázek níže, auto-hobby) znamená, že tuto strategii lze upravovat v MetaEditoru a tedy je k dispozici formát *.mq4. Naopak ikona s šedivým čtverečkem u dané strategie (viz. obrázek níže, daily-beakout) znamená, že strategie je pouze ve zkompilovaném souboru a nelze ji již upravovat v MetaEditoru, ale nikterak to neomezuje funkčnost této strategie. Pouze je uzamčeno čtení strategie, jinak je strategie plně funkční.
navigator
Ještě před vlastním spuštěním Automatické strategie je vhodné zkontrolovat nastavení platformy MetaTrader. Nástroje->Možnosti (Ctrl+O)->Záložka Strategie:
strategie
Pro bezproblémové fungování automatické strategie je zapotřebí zatrhnout volbu Allow automated trading. Pro některé komplikovanější a sofistikovanější strategie je nutné povolit volby Allow DLL imports. Rovněž doporučujeme odškrtnout volby Disable automated trading when the account has been changed a Disable automated trading when the profile has been changed, abychom předešli nechtěnému vypínání automatického obchodování. Po tomto nastavení již můžeme danou strategii spustit.